loader

Jak sprawdzić, czy lek nadaje się do nebulizacji w Air Pro ?

Istnieje kilka ważnych wskazań, których należy przestrzegać, aby zapewnić możliwie długą żywotność nebulizatora membranowego Air Pro. Jednym z nich, oprócz użytkowania zgodnego z instrukcją, korzystania z oryginalnych akcesoriów oraz regularnego czyszczenia jest używanie w nim odpowiednich substancji. 

W przypadku aerolizacji substancji oleistych, wysokomineralizowanych czy tych, które natywnie nie są przeznaczone do użytkowania w nebulizatorach, najczęściej dochodzi do zapchania membrany – co często skutkuje jej uszkodzeniem.

 

Jak na własną rękę sprawdzić, czy dany lek nie uszkodzi membrany urządzenia?

Najważniejszym wskazaniem przy weryfikacji substancji jest to, aby nie była cieczą oleistą i nie zawierała kwasu hialuronowego. Jako użytkownicy jesteśmy w stanie sprawdzić to w prosty sposób.

Oto co powinniśmy zrobić, w przypadku gdy nie dysponujemy ulotką leku / substancji:

 

  1. Po pierwsze należy wyszukać bazę zawierającą charakterystykę produktu leczniczego. Jedną z nich jest ta dostępna pod adresem http://chpl.com.pl
  2. W oknie wyszukiwania wpisujemy nazwę leku, który mamy zamiar wykorzystać w nebulizatorze Air Pro
  3. Najważniejsze informacje znajdą się w zakładce „Skład jakościowy i ilościowy” oraz „Wykaz substancji pomocniczych” po lewej stronie

 

Jeśli informacje zawarte we wskazanych polach nie informują o obecności kwasu hialuronowego lub substancji oleistych, sam zaś lek może być aerolizowany - w takim przypadku nebulizator Air Pro - będzie z nim kompatybilny i osiągnie najwyższą żywotność.

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące chorób układu oddechowego? Nasi eksperci chętnie Ci pomogą. Od teraz kontakt ze specjalistą jest jeszcze łatwiejszy! Nasz konsultant Healthin jest zawsze przy Tobie. Otrzymuj fachowe odpowiedzi na nurtujące Cię pytania gdziekolwiek jesteś!

Skontaktuj się